Bałkany samochodem – przewodnik

PoradyAktualnościArtykuły

Poniżej wpis inspirowany ostatnimi wakacjami, na razie opisuję miejsca, które odwiedziliśmy ale planuje też opis tras samochodowych i opłat za drogi oraz jak sobie taką podróż rozplanować. Zapraszam do lektury

Nie od dziś wiadomo, że ogromną popularnością cieszą się wycieczki objazdowe. Decydując się na taką formę (aktywnego) wypoczynku, nie koncentrujemy się na wybranej lokalizacji, lecz staramy się zwiedzić możliwie największy obszar wokół nas.

Jeśli Bałkany, to tylko objazdem!

Split samochodem

Jeśli nie masz pomysłu, gdzie wybrać się na nieco dłuższy wypoczynek, koniecznie wybierz Bałkany. Pamiętaj jednak, że nie warto wybierać konkretnej lokalizacji, skoro wokół Ciebie tyle innych, ciekawych rzeczy do obejrzenia. Dlatego Bałkany samochodem, to najlepszy sposób na aktywny wypoczynek.

Czarnogóra

Naszą objazdową podróż po Bałkanach możemy rozpocząć od Czarnogóry. Kraj ten jest pełen urokliwych miejsc, przepięknych portów i wspaniałych zabytków. Oto ich krótka lista.

1. Kotor – miasto portowe, znajdujące się na południowym zachodzie Czarnogóry. Posiada cechy norweskich fiordów, przez co jest nazywane najbardziej na południe położonym fiordem Europy.

2. Budva, to kolejne warte odwiedzenia miasto w Czarnogórze. Znajduje się tutaj aquapark, plaża a także – kościół i klasztor. Miasto to jest pełne rozmaitych zabytków, tak ważnych dla historii Czarnogóry.

Albania

Gdy już opuścimy Czarnogórę, naszym oczom ukaże się Albania. Pomimo niewielkiego terytorium, kraj ten posiada mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić.

1. Saranda – to położone na południu Albanii miasto, słynące z pięknych plaż i czystych wód przybrzeżnych. Oprócz wielu atrakcji związanych z lokalną turystyką, znajduje się tu sporo zabytków, takich jak klasztory czy kościoły.

2. Durres – miasto to jest z kolei idealnym miejscem dla wszystkich fanów artyzmu. Oprócz plaży, znajduje się tu również słynny amfiteatr a także piękne muzeum.

Macedonia

Ostatnim krajem na naszej „bałkańskiej liście”, jest oczywiście Macedonia. Co możemy tutaj zobaczyć?

1. Skopje – na naszym objazdowym szlaku, koniecznie powinniśmy odwiedzić Skopje. Znajduje się tu mnóstwo historycznych pomników a także – rzymski akwedukt i wiele innych atrakcji.

2. Galiczica – park narodowy Macedonii. Jest to w zasadzie jedno wielkie pasmo górskie, czyli gratka dla pasjonatów górskich wojaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *