Car Mechanic Simulator 2014 – gratka dla miłośników majsterkowania

InneTesty i recenzje

Źródło obrazu: google.pl

Zastanawiałeś się kiedyś: „Jakby to było gdybym został mechanikiem samochodowym?” Teraz masz okazję sprawdzić się w tej roli i to bez odchodzenia od swojego komputera!
Car Mechanic Simulator 2014 to pierwszy tak ambitny i złożony projekt, dzięki któremu będziesz mógł wcielić się w rolę mechanika samochodowego!

Symulator został stworzony przez polskie studio Red Dot Games. Firma znana jest między innymi projektów takich jak American Lowriders, Rally Poland czy też Need for Russia 4. Symulator pozwala wcielić się w rolę właściciela warsztatu samochodowego, którego głównym zadaniem jest  diagnostyka i naprawa uszkodzonych pojazdów. Dodatkowe obowiązki to: zamawianie niezbędnych części oraz pozyskiwanie klientów i kontakt z nim. Przed graczem stoi szereg nie łatwych zadań, osadzony w ponad 70 scenariuszach, z których każdy kolejny jest coraz trudniejszy. Red Dot Games dał do dyspozycji kilka pojazdów, kilkaset części i elementów a co za tym idzie, często sama diagnostyka potrafi sprawić wiele problemów.

Trailer

Rozgrywka – czyli od czego zacząć?

Zabawa zaczyna się tak samo jak w przypadku prawdziwego warsztatu samochodowego. Pojawia się uszkodzone auto, w którym na dobry początek, trzeba sprawdzić ponad sto elementów. Do tego celu należy użyć narzędzi jakie mamy na stanie i… po prostu szukać problemu. Zaplecze mamy całkiem bogate, bo jest to sprzęt do diagnostyki, podnośnik hydrauliczny i cała masa innych przydatnych drobiazgów, które przynajmniej w teorii pomogą nam w pracy.

W aucie mogło uszkodzić się dosłownie wszystko, od skrzyni biegów, przez układ hamulcowy po sam silnik. Ważnym jest, aby sprawdzić dokładnie każdy element. Kiedy znajdziemy przyczynę, wówczas możemy zrobić dwie rzeczy: naprawić uszkodzoną część (o ile jest taka możliwość) lub zamówić nową – w sklepie internetowym.

Gameplay

Wykonanie gry oraz wymagania sprzętowe.

Cóż, gra jak przystało na 2014 rok została osadzona w świecie 3D nie oznacza to jednak, że może konkurować z najnowszymi produkcjami, których oprawa graficzna to główny i często jedyny atut… niemniej jednak jest ona przyjemna dla oka. Problematyczne jest czasami sterowanie kamery oraz niedopracowany zoom, na co uskarżają się najczęściej użytkownicy. Sama w sobie produkcja została ciepło przyjęta wśród graczy, a jej popularność rośnie z dnia na dzień.

Car Mechanic Simulator 2014 nie ma szczególnie dużych wymagań sprzętowych. Do zabawy wystarczy Pentium 4 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza).

Więcej informacji o samej grzej jak i o jej sukcesach znajdziesz na http://www.playway.com/index.php?option=com_content&view=article&id=273:car-me&catid=34:news&Itemid=2

5 thoughts on “Car Mechanic Simulator 2014 – gratka dla miłośników majsterkowania

  1. Hej, gra ma swoje mankamenty, ale nie zapominajcie że to gra budżetowa i jako taka spełnia swoją rolę- kilka godzin fajnego grania. Można ją już dorwać na playshopie za 19,90 zł- to nie jest chyba wygórowana cena i za takie pieniądze nie można oczekiwać produkcji na poziomie Blizzarda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *