Jak podróżowac z psem?

ArtykułyPorady

Pamiętajmy o tym, że kiedy decydujemy się na przewożenie autem psa, który nie jest właściwie przypięty, narażone na niebezpieczeństwo jest nie tylko zwierzę, ale także pozostali pasażerowie samochodu i oczywiście my sami. Zawsze gdy wyjeżdżamy w podróż z psem, musimy zadbać o jego nie tylko bezpieczeństwo ale i komfort, zwłaszcza, że praca silnika, przyspieszanie lub hamowanie, dla naszego psiaka nie muszą być przyjemnością…

Kiedy będziemy w odpowiedni sposób przygotowani pomożemy psu znacznie lepiej znieść podróż, zwłaszcza, że psy różnie reagują na kołysanie w samochodzie..zaś w przypadku sytuacji awaryjnej możemy go zabezpieczyć przed nieprzyjemnymi skutkami. Nie jest istotne teraz , które z tych rozwiązań wybierzemy, pamiętajmy, że zwierzaka musimy przewozić na tylnej kanapie lub w bagażniku.

W czasie podróży z psem musimy zadbać o niego także poprzez zatrzymywanie się co 2-3 godziny i umożliwienie jemu „rozprostować kości”. Bądźmy czujni w czasie wsiadania i wysiadania psa z pojazdu. Nasz brak kontroli może mieć konsekwencje w postaci zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a przecież nie chcemy, żeby komuś stała się krzywda.
psy w aucie

Ciekawym i na pewno dobrym rozwiązaniem będzie przewożenie psa w tubie. Przy kupnie wybierzmy odpowiednią wielkość, tak aby tuba pasowała do wielkości psa. Zwierzak musi mieć możliwość swobodnego położenia się. Niezwykle istotne jest odpowiednie zamontowanie tuby w naszym aucie. Trzeba ją przypiąć w taki sposób aby nie przemieszczała się w samochodzie w czasie jazdy, inaczej będzie się to mijać z celem.

Kontener lub klatka to także dobre rozwiązanie na przewożenie psa, podobnie jak tuba transportowa. Kontener ma następującą zaletę – jest w nim dobra cyrkulacja powietrza, a także dobry dostęp światła. Przy kupnie kontenera zwróćmy uwagę na wielkość oraz możliwość przypięcia go pasami bezpieczeństwa, w taki sposób by nie przemieszczał się w pojeździe.

Szelki to także dobry pomysł. Jeśli będą odpowiednio założone i wpięte mogą stanowić znakomite zabezpieczenie naszego czworonoga. Producent owych szelek pomyślał o wszystkim, zaopatrzył je w krótką smycz, która umożliwia i ułatwia szybkie wprowadzenie i wyprowadzenie psa z samochodu.

Krata działowa dobrze sprawdza się gdy przewozimy psa w bagażniku, w taki sposób przewożone są zwykle duże psy. Ten rodzaj zabezpieczenia gwarantuje przyjemność z podróżowania zarówno nam, jak i psu. Poza tym kufer dzięki swojej wielkości umożliwia zwierzakowi wygodne ułożenie się.

Pamiętajmy, że mały pies na kolanach w aucie.. to kiepski pomysł. W przypadku kolizji może poważnie ucierpieć. Chyba takich dylematów, w jaki sposób przewozić pupila autem, nie mają właściciele kotów, na rynku dostępne są różnej maści transportery, kosze wiklinowe, torby z kratką z dwóch stron, która umożliwia ciekawskiemu kotu nie tylko znakomity dopływ powietrza, ale i patrzenie na to co się wokół niego dzieje. Kot jest mniej wymagający w czasie podróży od psa. Właściciele w większości nie mają dylematów jak go przewieźć, po prostu wybierają transporter i sprawa załatwiona.

Pamiętajmy o tym żeby zwieszakowi niezależnie od tego czy jest to królik, pies, czy kot dać wodę do picia. To podstawa, zwłaszcza w upalne dni, a my podróżujemy np. autem bez klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *