Jakie opony wybrać na zimę do naszego samochodu?

ArtykułyPorady

Niełatwym zadaniem jest wybór modelu i marki ogumienia, by mieć pewność, że kupujemy dobre opony najlepiej jest sięgnąć po profesjonalne testy ogumienia, które przeprowadzane są przez znane magazyny motoryzacyjne oraz prestiżowe organizacje. Powinniśmy naprawdę postarać się wybrać dobry model ogumienia, poznać różne opinie, bo przecież opony będą służyły nam w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, i oczywiście w następnych sezonach.

Ogumienie klasy premium

Wykorzystują je auta osobowe klasy średniej.
Od poprzedniego roku pierwsze miejsce regularnie zajmuje w najbardziej znanych testach ogumienia zimowego – model Continental ContiWinterContact TS850 są dostępne w rozmiarach od czternastu do siedemnastu cali. Warto wspomnieć o tym, że w tegorocznych testach owe opony aż pięć razy zajęły najwyższe miejsce. Model ten sprawdził się najlepiej w obu sprawdzianach organizacji ACE, ADAC, a także magazynów – „Auto Zeitung” oraz „Auto Motor und Sport”. Poza tym drugie miejsce w teście przeprowadzonym przez czasopismo „ AutoBild Sportcars” oraz trzecie miejsce w teście – Auto Bild. Ogumienie spośród pozostałych modeli wyróżnia się wszechstronnymi osiągami, chodzi przede wszystkim o to, że wykazuje świetne parametry jezdne właściwie w każdych warunkach zimowych.

Jakie ogumienie dla samochodów z napędem 4×4 oraz SUV?

Opony Continental ContiCrossContact Winter – dostępne są w rozmiarach od piętnastu do dwudziestu dwóch cali). Ten model opony to połączenie wszystkich cech, których od ogumienia do samochodów 4X4 oczekujemy..Model ten łączy w sobie znakomite osiągi na każdym typie jezdni ( w terenie czy na asfalcie), zaś dzięki mieszance gumowej i specjalnej budowie wykazuje również wysoką odporność na niskie opory toczenia i działanie niskich temperatur (bieżnik zużywany jest równomiernie i wolno). Poza tym wyniki tegorocznych testów mówią właściwie same za siebie – dwa razy trzecie miejsce w testach magazynów – „Auto Bild Allrad” i „Off-Road”.

Co dla aut sportowych i limuzyn o dużej mocy?

W tej kategorii najbardziej znana i najlepsza jest znana wielu zmotoryzowanym opona zaprojektowana przez włochów – Pirelli Sottozero 3 – dostępna w rozmiarach od szesnaście do dwadzieścia jeden cali. Model ten może pochwalić się drugim miejscem w teście magazynu „Auto Motor und Sport” oraz pierwszym w sprawdzianie magazynu -Auto Bild Sportcars. Ogumienie to zawiera w sobie wszystko, co jest potrzebne w czasie dynamicznej, ostrej jazdy, a więc – krótką drogę hamowania, wysoką stabilność w czasie manewrów oraz specjalne rozwiązania, które zapewniają zawsze wysoki komfort jazdy.

Jak sytuacja wygląda w przypadku opon klasy średniej?

Przedstawione powyżej opony należą do klasy premium, jednak i w klasie średniej można znaleźć modele, które w testach ogumienia odnoszą sukcesy.

Auta osobowe.

Dla tego typu pojazdów z pewnością jednym z najlepszych możliwych rozwiązań jest model Semperit Speed-Grip 2 – dostępna w rozmiarach od piętnastu do dziewiętnastu cali. Ogumienie to zajęło wysokie, drugie miejsce w teście, które przeprowadził magazyn „Auto Zeitung” oraz zdobyła ocenę – polecana oraz szczególnie polecana w obydwu tegorocznych testach prestiżowej organizacji ADAC. Wysokiej jakości wykonania oraz bardzo dobrych osiągów możemy być pewni choćby z tego powodu, że marka Semperit należy do Continental – niemieckiego koncernu. Model ten znakomicie sprawdza się nie tylko na suchej ale i na mokrej nawierzchni. Zawdzięcza to specjalnej, kierunkowej rzeźbie bieżnika, która daje gwarancję wysokiej stabilności jazdy w każdych warunkach.

One thought on “Jakie opony wybrać na zimę do naszego samochodu?

  1. Opony Continental ContiCrossContact Winter – zdecydowanie najlepsze opony jakie miałem w moim aucie. Je mogę szczerze polecić. Bardzo dobra cena i jakość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *