Ranking Sklepów motoryzacyjnych: Opony

AktualnościInneOpony i felgiTesty i recenzje

W dobie Internetu, sprzedaż wszelkiego rodzaju artykułów on-line stała się niezwykle popularna. Z tego powodu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jak wygląda internetowa sprzedaż opon samochodowych. Czy jest to w ogóle opłacalne…?

Ofert jest mnóstwo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „opony”. Na pierwszym miejscu znajduje się sklep o nazwie opony.com. Jego oferta jest bardzo szeroka. Opcja, która spodobała nam się najbardziej to możliwość wyszukania opon, które pasują do danego auta z głównej strony serwisu. Formularz należy uzupełnić odpowiednimi danymi takimi jak profil koła oraz jego wielkość, a system wyszuka wszystkie dostępne w sklepie opony. Po tym jak klikniemy przycisk „wyszukaj”, przed oczami mamy ofertę ułożoną według ceny. Najpierw te najtańsze a na końcu najdroższe opony. Na stronie opony.com znajduje się również zakładka o nazwie „dobór opon”. Tutaj system pomaga doprać odpowiednie koła na podstawie danych samochodu takich jak marka, model, generacja, typ nadwozia i rodzaj silnika. Jest to dużo prostszy system odnalezienia odpowiedniej wielkości opon szczególnie dla kobiet. Dodatkowo serwis ten oferuje stalowe oraz aluminiowe felgi i łańcuchy śniegowe.

Kolejnym sklepem, na który zwróciliśmy uwagę jest serwis oponytanio.pl Oferuje on wiele rodzajów opon takich jak osobowe, motocyklowe, dostawcze czy terenowe. Na stronie głównej znajduje się podobna wyszukiwarka jak w przypadku pierwszego opisanego przeze nas sklepu. Można odszukać interesujące nas modele przez rozmiar koła lub po marce auta. Ceny nie są poukładane rosnąco lub malejąco co naszym zdaniem raczej niekorzystnie wpływa na przejrzystość oferty. Spodobał nam się łatwo dostępny numer kontaktowy oraz podstawowe informacje zamieszczone na stronie startowej. Są bardzo czytelne. Firma oferuje darmową wysyłkę i współpracuje z 395 serwisami w całym kraju. Dodatkowo zakupiony towar można zwrócić w ciągu 30 dni, niestety na koszt kupującego.

Trzeci już sklep, który postanowiliśmy zamieścić w naszym zestawieniu to opony.net. Działa podobnie do poprzednich. Na stronie startowej znajduje się wyszukiwarka do której trzeba wpisać wszystkie dane opony i system sam wyszuka odpowiedni model. W sklepie tym można zaopatrzyć się również w felgi. Na stronie głównej właściciel serwisu zamieścił banery, które odsyłają potencjalnych klientów do pozostałych sklepów należących do tej samej firmy. Są to oponyuzywane.net oraz alufelgi.net. naszym zdaniem kupno używanych opon przez Internet nie jest najlepszym pomysłem. Kupując opony on-line  nie mamy możliwości sprawdzenia rzeczywistej grubości bieżnika. Lepiej takie opony z drugiej ręki zakupić w sklepie stacjonarnym.

Na koniec sklep, który przypadł na najbardziej do gustu.

Jest to Oponeo.pl Na głównej stronie znajduje się niezwykle szczegółowa wyszukiwarka, która jednocześnie jest bardzo łatwa w obsłudze. Najpierw klient wybiera profil, rozmiar i średnicę opony. Obok znajduje się pole, w którym można wpisać nazwę producenta pojazdu, jego typ i sezon, w którym chcemy używać opon i wyszukać interesujący nas model. Dodatkowo sklep oferuje wybór przedziału cenowego co naszym zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem. Unikniemy przez to zakochania się w oponach, na które nas nie stać a każdy przedział cenowy ma bardzo bogaty wybór i na pewno każdy klient znajdzie coś dla siebie. Sklep Oponeo.pl zapewnia darmową dostawę. Po kupieniu opon on-line klient płaci tylko rzeczywistą cenę towaru. Kolejną świetną opcją jest montaż opon w wybranym przez klienta serwisie. Jest ich Az 456 w całej Polsce. Po dokonaniu zakupu od razu wybieram serwis najbliższy naszemu miejscu zamieszkania a firma prześle do niego nasze opony. Nie trzeba czekać na kuriera ani dźwigać ciężkich kół samemu. Za niewielką dopłatą serwisanci idealnie zamontują opony. Właśnie ten fakt posiadania aż tylu współpracujących serwisów w całym kraju sprawił, że firma Oponeo.pl jest według nas obecnie najlepszą ofertą na rynku.

Należy wspomnieć, iż firma posiada swoje sklepy w niemal całej Europie. Kilka z nich:
Oponeo w Niemczech Oponeo w Austrii Oponeo w Wielkiej Brytanii Oponeo w Hiszpanii  Oponeo we Francji Oponeo w Czechach  Oponeo w Turcji Oponeo NL

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Ranking Sklepów motoryzacyjnych: Opony

  1. Dzięki za umieszczenie tego rankingu sklepów. Właśnie pękła mi guma i szukałem jakiś zestawień dobrych sklepów z oponami.
    Pozdrawiam,
    Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *