Samochody w filmie Transformers

AktualnościArtykuły

Dla każdego miłośnika motoryzacji chciałbym polecić wszystkie części filmu TRANSFORMERS wyreżyserowanego przez Michaela Baya, główne rolę grają Shia LaBeouf jako Sam Witwicky, Megan Fox jako Mikaela Banes ( tylko pierwsza i druga część), John Turturro jako Agent Simmons. Film opowiada historię Sama Witwicky, który kupuję swój pierwszy samochód, stary  Chevrolet Camaro i wkrótce przekonuję się, że to nie jest tylko samochód. Samochód zmienia się w supernowoczesnego robota a na Ziemię przybywa reszta Transformerów zmieniających kształty. Sam pomaga im w walce z Decepticonami. Pierwsza część miała swoja premierę 17 sierpnia 2007 roku, prawie dwa miesiące  po światowej premierze. Druga część, Transformers: Zemsta upadłych miała premierę 24 czerwca 2009 roku, tydzień po światowej premierze, a 3 część tej sagi polską premierę miała 1 lipca 2011, tydzień po światowej premierze. Michael Bay ma w planach także 4 część w 2014 roku, jednak jeszcze nie wiadomo czego będzie ona dotyczyła.

W filmie występuję pięć autobotów przybierających kształt samochodu, najbliższym głównemu bohaterowi jest Bumblebee, który przybiera postać żółtego Chevroleta Camaro. Jest on opiekunem Sama oraz szpiegiem i zwiadowcą dla drużyny.  Auto produkowane jest przez koncern Generals Motors pod marką Chevrolet w Północnej Ameryce. W filmie występuje starszy model (dokładnie druga generacja) oraz później jego najnowsza wersja (piąta generacja). Na rynek wprowadzony został w 1966 roku jako rywal dla Forda Mustanga i cieszył się ogromna popularnością. Pierwszy model, który zadebiutował na rynku to 2 drzwiowy samochód coupe, lub cabriolet, siedzenia w układzie 2+2 oraz z silnikiem V8 i R6.

Druga generacja (występująca w filmie) została wyprodukowana w 1970 i 12 lat trwała na rynku cieszą się duża sprzedażą. Trzecia generacja wprowadzona została na salony w 1982 roku, zaopatrzona była w nowoczesne nadwozie typu hatchback, silniki z fabrycznie zainstalowanymi wtryskami paliwa oraz automatycznymi skrzyniami czterobiegowymi i pięciobiegowymi manualnymi skrzyniami biegów. Produkcja trzeciej generacji trwała do 1992 roku. W następnym roku Chevrolet pochwalił się czwarta generacją, która była odwzorowaniem pierwszej generacji z 1967 roku poprzez zastosowanie takiego samego układu siedzeń 2+2, znowu było to 2 drzwiowe coupe oraz cabriolet dostępny od 1994 roku z silnikiem V6 lub V8 napędzającym tylnie koła. W 1998 roku czwarta generacja przeszła lekki facelifting nadwozia i silnika. W 2006 roku został przedstawiony pierwszy prototyp piątej generacji, po roku General Motors wprowadził do sprzedaży pierwszego cabrioleta najnowszej generacji. Silniki dostępne w sprzedaży to V6 i V8 z 6- biegową manualną i automatyczną skrzynią biegów. Samochód ten zagrał główna rolę w Transformersach, na rynku amerykańskim można kupić model Chevrolet Camaro Transformers w kolorze nadwozia yellow rally z oklejoną maską w kolorze czarnym (jak w filmie), 20” koła oraz plakietki Autobot i żółte przeszycia nitek w siedzeniach pod kolor nadwozia. Wersja w silnikiem V6, 3,6 l. 312 KM kosztuję ok. 27 000 dolarów, wersja z silnikiem V8, 6,2 l. 426 KM kosztuję ok. 34 000 dolarów. Do każdej wersji trzeba doliczyć ekstra dodatki transformer wymienione powyżej, kosztujące około 3 000 dolarów. Dla prawdziwego fana filmu jest to świetna okazja do prawdziwej jazdy bez trzymanki, niestety oferta dostępna jest tylko na rynku amerykańskim.

Kolejnym autobotem jest Optimus Prime, jest przywódcą Autobotów. Bardzo spokojny i mądry z ogromna wiedzą o wszechświecie i człowieku, za wszelką cenę chcę uratować ludzkość przed Deceptikonami. Przybiera postać ciągnika tira Peterbilta. Walczy za pomocą miecza oraz działa jonowego.

Następnie jest Ironhide najlepszy znawca broni posiadający 2 ogromne działa na ramionach. Jako jedyny ze wszystkich autobotów nie przepada za ludźmi stroniąc od kontaktów z nimi. Jednak ma ten sam cel aby uratować ludzkość i ma w tym największe doświadczenie, gdyż przeżył wiele wojen i zwiedził niemal cały wszechświat. Przeobraża się w czarnego pickupa  marki GMC należącej do koncernu General Motors.

Zastępcą Optimusa Prime jest Jazz, przyjacielski i wyluzowany fan ziemskiej kultury mówiący głosami z radiowego odbiornika. Transformuję sie w sportowy wóz, Pontiaca Solstice. W filmie ginie niestety z “rąk” Megatrona.

Ostatnim z Autobotów jest medyk Ratchet, zmienia się w medyczny samochód typu Hummer. Szanuję życie człowieka, podchodzi do każdego z ogromną rozwagą i szacunkiem. Bardzo poważany wśród autobotów i ludzi.

Autoboty walczą z Deceptikonami, ich wodzem jest Megatron niegdyś przyjaciel Optimusa Prime. Jego celem jest zabicie ludzi i zdobycie sześcianu ukrytego na Antarktydzie. Zmienia się w cybertroński myśliwiec. Zastępca Megatrona jest Starscream przemieniający się w F-22 Raptor. Zły i bezwzględny udający przed wodzem posłusznego a w rzeczywistości knuł za jego plecami. Największym wrogiem Bumbelbee jest Barricade, zmienia się w porcyjnego Forda Mustanga GT, Saleen S281. Bonecrusher ma najwięcej zdolności wśród Deceptikonów, zmienia się w BufFalo, wracając do robota ma na nogach koła samochodowe na których może jeździć niczym na rolkach. Devastator najlepiej opancerzony Decept, zmienia się w czołg M1 Abrams.Małym szpiegiem i złodziejem danych Deceptów jest Frenzy, zmienia się w Boomboxa a nawet w telefon komórkowy, jego palec to ukryte wejście USB do szybkiego ściągania danych. Niezwykle przebiegły i złośliwy.

Obejrzałem już wszystkie części filmu i z niecierpliwością czekam na 4 część.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *