Szybcy i Wściekli 6

InneTesty i recenzje

Dzisiaj kolejna recenzja filmowa. Tym razem Szybcy i Wściekli 6 znany w USA pod tytułem Fast and Furious 6. 

Miałem wielką przyjemność oglądać ową produkcję w minioną sobotę, nigdzie indziej jak w bydgoskim Multikinie. Pod kontem realizacji i efektów film zachowuje wysoki poziom tak jak to było w poprzednich jego częściach. Fabuła również jest dość dobrze dopracowana. Pewne sceny i sytuacje przypominają nieco kreskówki lub sceny w porównaniu do który np. taki Matrix może zostać uznany za film „na faktach” 🙂 Podchodząc odpowiednio i z dystansem do tego typu akcji nowy F&F zapewnia dobrą zabawę przez ponad 2 godziny.

UWAGA: JEŻELI NIE WIDZIAŁEŚ FILMU I NIE CHCESZ POZNAĆ CZĘŚCI JEGO FABUŁY NIE CZYTAJ DALEJ! NIE PSUJ SOBIE ZABAWY!


Można by śmiało powiedzieć że film zaczyna się po około roku od zakończenia wydarzeń w 5 części Szybkich i Wściekłych. Brian O’conner- były policjant- został szczęśliwym tatą synka, którego urodziła jego dziewczyna Mia. Żyją sobie na Kanarach i w ogóle jest im prawie jak w bajce… prawie bo Brian nie czuje się jak w domu. W pewnym momencie do Dominika Toretto przyjeżdża znany z poprzedniej części, potężnych rozmiarów, przypominający Hulka agent Hobbs z ciekawą propozycją współpracy. Dom w ogólnie nie chce słyszeć o kolejnej wspólnej akcji, jednak Hobbs w pewnym momencie daje mu zdjęcia na których jest (jak wszyscy myśleli, martwa a jednak żywa i zdrowa) Letty. Toretto zbiera swoją załogę aby wytropić Letty, która współpracuje z niebezpieczną organizacją przestępczą. I zaczyna się akcja.

Do łask wracają szybkie auta, wyścigi i pościgi. 🙂 Resztę musicie zobaczyć sami 🙂 Końcówka filmu rozwala… i nawiązuje do jednej sceny z części w której nie brał czynnego udziału Vin Diesel. Zgadniecie której? 🙂 Scena jest jeszcze mocna z innego powodu… ale to już musicie zobaczyć sami 😀 Coś mi się mocno zdaje że kolejna część czyli już 7 rozwali system jeszcze bardziej niż ta o której piszę.

Na koniec moich wypocin link do trailera:

 Miłej zabawy 🙂
Christoph

6 thoughts on “Szybcy i Wściekli 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *