Używane auta z Wielkiej Brytani – Nie daj się oszukać!

Porady

Każdy kto w ostatnim czasie chciał kupić używany samochód, na pewno widział ogłoszenia w prasie i Internecie na których często zdarzał się dopisek – anglik. Co oznacza ta informacja? Tyle, że pojazd ten został sprowadzony z Wielkiej Brytanii.

Cena takiego samochodu często jest dużo niższa, niż sprowadzone podobne auto np. z Niemiec. Trzeba pamiętać jednak o tym, że w tzw. angliku koniecznie należy przełożyć kierownicę z prawej na lewą stronę. Przygotować też się należy na to, że nie w każdym samochodzie jest to takie proste i będzie wymagać dużej ingerencji w budowę samochodu, że właściwie dyskusyjna może być ta operacja. Handlarze samochodów będą robić wszystko dla zarobku, więc po prostu uważajmy.

Gdy szukamy używanego samochodu i przy opisie w ogłoszeniu znajdziemy wspomniany wyżej dopisek – anglik, albo jeżeli samochód, który stoi np. w komisie, będzie posiadało kierownicę po stronie prawej, a także wprost niezwykle atrakcyjną cenę, powinien być to dla nas sygnał, aby zachować wielką ostrożność. Pamiętajmy, że niskie ceny samochodów z Wysp Brytyjskich są masowo sprowadzane przez handlarzy właśnie, przerabiane często byle jak, a później odsprzedawane ze znacznym zyskiem. Dla pieniędzy handlarze zrobią prawie wszystko, ukryją co się da, łącznie a historią samochodu, a także jego dokumentami, które na domiar złego masowo są fałszowane.DSC_0990

Używane auta z Anglii do Polski sprowadzają zawodowi handlarze, ale nie tylko oni.. Zajmują się tym także Polacy, którzy po przystąpieniu Polski do unii Europejskiej wyjechali tam do pracy i zdążyli się już dawno zorientować, że na używanych pojazdach z UK, w naszym kraju można naprawdę zarobić, szczególnie jeżeli się oszukuje. Bezdyskusyjnie, plusem tych pojazdów są dość niskie ceny, minusem natomiast znaczny koszt przełożenia układu kierowniczego oraz deski rozdzielczej ze strony prawej na lewą.
Zanim zdecydujemy się kupić taki pojazd powinniśmy sprawdzić, czy na pewno będzie się to nam opłacać. Koszt związany z przełożeniem układu kierowniczego jest zależny od tego, jakie nakłady finansowe będziemy musieli ponieść na kupno części i od tego ile będzie nas kosztować przekładka. Przeważnie koszt takiej przeróbki wiąże się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Pamiętać należy, że są pojazdy łatwiejsze do przeróbki, a więc takie, których grodziowa ściana ma po prawej stronie miejsce gotowe do przełożenia oraz zamocowania elementów układu kierowniczego, który w tych pojazdach znajduje się po lewej stronie, bowiem w niektórych pojazdach ingerencja w konstrukcję samochodu jest na tyle poważna, że wiąże się z wymianą ściany grodziowej oraz wielu innych elementów, a to oczywiście znacznie utrudnia przeróbkę, poza tym czyni ja niebezpieczną i nieopłacalną.

Kilka rad, jak nie dać się oszukać kupując auto za granicą:

Pamiętajmy aby nie płacić za samochód z góry, sprawdzić czy sprzedawca rzeczywiście istnieje, należy uważać na oferty w rodzaju – Specjalista tłumacz pomoże w zakupie samochodu na terenie Niemiec, żądajmy aby zapewnienia sprzedawcy były potwierdzone na piśmie, zapoznajmy się z popularnymi haczykami stosowanymi w umowach np. z niemieckimi dealerami, zainwestujmy w przegląd przed zakupem, w razie problemów skontaktujmy się z Europejskim Centrum Konsumenckim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *